Polskie Stowarzyszenie Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx
Nawigacja
O ProCAx
Statut
Deklaracja
Sprawozdanie za 2023
KONTAKT
Patronat medialny
Współpraca

Forum ProCAx
Artykuły i wykłady 2009
PLAKATY 2010
Artykuły i wykłady 2010
PLAKATY 2011
Artykuły i wykłady 2011
PLAKATY 2012
Artykuły i wykłady 2012
PLAKATY 2013
Artykuły i wykłady 2013
PLAKATY 2014

Certyfikaty CAx
WARTO ZOBACZYĆ
Literatura
Logo ProCAx
NASZ GŁOS
Szukaj
ProCAx na Facebooku
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Walne 2020
INSTRUKTOR OPROGRAMO...
Wybory 2013 w ProCAx
Mechanical Engineer
Wydarzenie Inżyniers...
Najciekawsze Tematy
Wybory 2013 w ProCAx [41]
Potrzeby innowacy... [22]
Uwagi do dyskusji... [4]
Gospodarka-Nauka=... [3]
Darmowe oprogramo... [2]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 234
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: m_szatko
Podsumowanie Międzynarodowego Kongresu CAx Innovation, Kraków 14-17 padziernika 2014 r.

Podsumowanie Międzynarodowego Kongresu
CAx Innovation
Kraków 14-17 października 2014 r.

Podsumowanie Międzynarodowego Kongresu CAx Innovation, Kraków 14-17 padziernika 2014 r.

Kongres, organizowany w tej formule po raz pierwszy, zgromadził ponad pięćdziesięciu uczestników z ośrodków akademickich oraz wiodących firm prywatnych, zajmujących się praktycznymi aplikacjami technik i systemów CAx.

Zasadniczą częścią kilkudniowego spotkania było Forum Inżynierskie, które odbyło się - dzięki współpracy z firmą Targi w Krakowie - w nowym Centrum Konferencyjnym EXPO Kraków. W wydzielonym obszarze przestrzeni targowej przedstawiono 49 referatów, dotyczących osiągnięć naukowych oraz innowacji biznesowych w sferze CAx. Napięty program kongresu wymagał zachowania dyscypliny czasowej, zarówno podczas prezentacji, jak i przemieszczania się między Centrum Konferencyjnym EXPO Kraków, a Hotelem Orient, który był bazą noclegową i jednocześnie miejscem innych punktów programu.

Należały do nich wykłady zamawiane z wybranych dziedzin CAx, których autorzy poruszyli szerokie spektrum problemów związanych z wymianą zbiorów danych przez systemy CAD oraz przemysłowym zastosowaniem inżynierii odwrotnej. Związana od wielu lat ze Stowarzyszeniem ProCAx firma Smarttech, zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcie w postaci skanera optycznego, działającego z użyciem światła zielonego. Jeden z wykładów dotyczył inżynierii rekonstrukcyjnej i poprzedzał szkolenie z inżynierii biomedycznej, prowadzone przez firmę SOLVMED dla grupy zapisanych wcześniej uczestników. Szkolenie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem, co wskazuje, że ten sposób przekazu wiedzy należy kontynuować w ramach przyszłych spotkań.

Przez trzy dni na stanowisku ProCAx w hali EXPO współpracownicy Stowarzyszenia prezentowali możliwości nowoczesnych skanerów optycznych 3D oraz wytwarzania obiektów fizycznych za pomocą technologii druku 3D w otwartej formule rep-rap. Obok zorganizowano Wyspę Plakatową, na której odwiedzający targi mogli zapoznać się z tematyką opracowań poszczególnych uczestników kongresu (wywieszono tam 50 plakatów uczestników kongresu).

Integracyjna kolacja w środę zgromadziła zarówno uczestników, jak i zaproszonych gości. Była też okazją do swobodnej dyskusji, w tym o przyszłości Stowarzyszenia ProCAx. Dodatkową atrakcją dla uczestników Kongresu była wycieczka zabytkowym autobusem, która odbyła się w czwartek. Wynajęty San H01B (pierwszy polski autobus o konstrukcji samonośnej) przewiózł nas trasą socrealistycznych zabytków Nowej Huty. Udało się m.in. zwiedzić Muzeum PRL-u, zlokalizowane w dawnym kinie Światowid. Czwartkowa kolacja była ostatnim punktem kongresu i zawierała podsumowanie imprezy. Ogłoszono zwycięzcę konkursu na najlepszy plakat i jego prezentację. Został nim student czwartego roku Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej - Artur Łach. Nagrodą jest publikacja artykułu w konwencjonalnej wersji czasopisma Mechanik.

Wartością dodaną Kongresu było również „wzbogacenie się” Stowarzyszenia o nowych członków, co nas bardzo cieszy.

Organizatorzy kongresu wyrażają podziękowanie za owocną współpracę firmie Targi w Krakowie (http://www.targi.krakow.pl) oraz patronom medialnym wydarzenia: miesięcznikowi Mechanik (www.mechanik.media.pl) oraz portalom 3dcad.pl, cadnews.pl, www.designnews.pl, www.3dcax.pl, cadpolska.pl, cadblog.pl, www.e-polimery.pl, www.hardturning.pl, www.metalmedia.pl, www.przeglad-techniczny.pl.

Dziękujemy za zaangażowanie stałym partnerom ProCAx oraz zaproszonym wykładowcom za przygotowanie interesujących prelekcji. Uczestnikom kongresu życzymy przeniesienia owoców spotkania na grunt codziennej praktyki inżynierskiej.

Mieczysław Płocica

Marek Wyleżoł


Zawada dnia paĹşdziernik 23 2014 10:30:20 0 Komentarzy · 4151 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.